O nás

O nás

Aidian je popredná fínska spoločnosť založená v roku 1974, ktorá sa zaoberá in vitro diagnostikou (IVD). Vyvíjame, vyrábame a distribuujeme spoľahlivé a rýchle diagnostické testy pre point-of-care. Naším poslaním je celosvetovo podporovať zdravie pomocou presnej a rýchlej diagnostiky. Poskytujeme riešenia pre boj proti antimikrobiálnej rezistencii (AMR), jednej z najväčších celosvetových hrozieb pre zdravie a podporujeme udržateľné používanie antibiotík v primárnej starostlivosti.

Aidian, predtým Orion Diagnostica, je fínska spoločnosť zaoberajúca sa in vitro diagnostikou (IVD), založená v roku 1974. Vyvíjame, vyrábame a distribuujeme rýchle a jednoducho použiteľné diagnostické testy, najmä pre primárnu starostlivosť.

Naším cieľom je celosvetovo podporovať zdravie pomocou účinnej zdravotnej starostlivosti prostredníctvom presnej a rýchlej diagnostiky. Aby sme to dosiahli, chceme poskytovať inovatívne riešenia pre poin-of-care. Včasné sledovanie pacientov a testovanie v mieste starostlivosti poskytuje výsledky, ktoré pomáhajú zdravotníckym pracovníkom v rozhodovaní o liečbe.

Vysoko kvalitné produkty a bezpečnosť pacientov sú hlavným cieľom nášho podnikania. Špecializujeme sa na point-of-care a naše produkty poskytujú okrem iného aj riešenia pre diagnostiku infekčných chorôb, zlepšenie liečby diabetu a skríning kolorektálneho karcinómu. Navyše ponúkame jednoducho použiteľné produkty na monitorovanie hygieny v nemocniciach a priemyselných odvetviach.

V zdravotníctve je správne používanie antibiotík kľúčom k prevencii antimikrobiálnej rezistencie (AMR), jednej z najväčších celosvetových hrozieb pre zdravie. Testovanie pomocou rýchlych a presných testov v mieste starostlivosti vedie k racionálnemu predpisovaniu antibiotík. C-reaktívny proteín (CRP) je účinný nástroj na zvýšenie diagnostickej istoty a pomáha pri rozhodovaní o liečbe, či sú antibiotiká nevyhnutné, alebo nie. Naše produkty pomáhajú v boji proti AMR a podporujú udržateľné používanie antibiotík v primárnej starostlivosti.

Pôsobíme vo viac ako 60 krajinách sveta. Našou vlajkovou loďou sú produkty QuikRead go®, ktoré sa používajú celosvetovo a našimi zákazníkmi je používaných viac ako 60 000 prístrojov. Spĺňame požiadavky normy kvality ISO 13485 a požiadavky FDA.

Máme približne 300 zamestnancov, ktorí chcú byť v popredí zlepšovania zdravotnej starostlivosti. Okrem nášho hlavného sídla vo fínskom Espoo máme pobočky v 12 rôznych krajinách: Švédsku, Nórsku, Dánsku, Nemecku, Českej republike, Slovensku, Maďarsku, Poľsku, Holandsku, Belgicku, Estónsku a Číne.

Aidian Company Brochure

Aidian's local offices

Poslanie a vízie

  • Poslanie
  • Vízie