O nás

O nás

Aidian je poprednou spoločnosťou zameriavajúcou sa na IVD diagnostiku v oblasti point-of-care (POC). Vyvíjame, vyrábame a predávame rýchle, spoľahlivé a ľahko použiteľné diagnostické testy, ktoré pomáhajú zdravotníckym pracovníkom najmä v oblasti primárnej starostlivosti.

Už viac ako 40 rokov používajú zdravotnícki pracovníci naše produkty pre správne rozhodovanie o liečbe alebo pre sledovanie zdravotného stavu pacienta. Sme prítomní na trhoch vo viac ako 60 krajinách sveta a tam realizujeme 90% nášho predaja. Našou vlajkovou loďou sú prístroje QuikRead® a QuikRead go®, ktorých je doposiaľ po celom svete inštalovaných takmer 50 000. Spoločnosť má približne 300 zamestnancov, jej centrála sídli v Espoo, Fínsko. V roku 2018 predstavoval náš ročný obrat 53 miliónov EUR. Spoločnosť Aidian Oy je vlastnená investičným fondom spravovaným spoločnosťou Axcel Management A/S, ktorá je poprednou súkromnou investičnou spoločnosťou v severských krajinách.

Vlajková loď nášho širokého spektra produktov, systém QuikRead go®, meria hladinu C-reaktívneho proteínu (CRP) z malej vzorky kapilárnej krvi získanej malým vpichom do prsta a výsledok testu je k dispozícii už za dve minúty. Lekári môžu na základe testov CRP vykonávaných priamo v priebehu pacientovej návštevy odlišovať infekcie bakteriálneho a vírusového pôvodu. Cielená a indikovaná antibiotická liečba je potom už jednoduchou záležitosťou. Spektrum testov systému QuikRead go takisto zahŕňa testy na detekciu Strep A, stanovenie hladiny CRP+Hb a okultného krvácania do stolice (iFOBT).

Naše testy na monitorovanie hygieny umožňujú priemyselným závodom, inštitúciám a orgánom verejnej správy detegovať mikrobiálnu kontamináciu a reziduá produktov v rámci sledovania účinnosti čistiacich a dezinfekčných postupov.

Naše produkty distribuujeme klientom z oblasti zdravotnej starostlivosti a monitorovania hygieny po celom svete. Starostlivosť o zákazníkov zaisťujú naše vlastné predajné jednotky a distribučná sieť pokrývajúca viac ako 60 krajín. Okrem toho sme tiež distribútori produktov iných renomovaných výrobcov diagnostík.

Hodnoty, ciele a vízia

  • Hodnoty
  • Ciele a vízia